Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisEU dá 1,35 milionu eur na posílení tuzemské zemědělské kontroly

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 20.9.2004
Evropská unie věnuje v nejbližších týdnech ze svého programu Phare 1,35 milionu eur (43 milionů Kč) na posílení činnosti Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Projekt se týká nejen vzdělávání odborníků, ale i nového vybavení laboratoří specializovaným zařízením. Sdělila to mluvčí zastoupení Evropské komise v České republice Katharina von Schnurbeinová. Zlepšení analytické techniky umožní podle mluvčí odběry více vzorků a rychlejší odpověď laboratoří.

Evropská unie věnuje v nejbližších týdnech ze svého programu Phare 1,35 milionu eur (43 milionů Kč) na posílení činnosti Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Projekt se týká nejen vzdělávání odborníků, ale i nového vybavení laboratoří specializovaným zařízením. Sdělila to mluvčí zastoupení Evropské komise v České republice Katharina von Schnurbeinová. Zlepšení analytické techniky umožní podle mluvčí odběry více vzorků a rychlejší odpověď laboratoří. Ty se budou orientovat na nežádoucí a kontaminující látky, které pro potravinový řetězec představují velké riziko.

Hlavním cílem projektu je uplatňování zásad Bílé knihy o bezpečnosti potravin, kterou vydala Evropská komise v lednu 2000. Takzvaný twinningový program je součástí projektu EU Phare s názvem "Posílení politiky bezpečnosti potravin - krmiva". Kontrolní a zkušební ústav bude při jeho zavádění do tuzemské praxe spolupracovat s řeckou zemědělskou výzkumnou nadací NAGREF. V České republice se tak na půlroční stáži objeví někteří z významných řeckých odborníků. Na podobném oborovém programu už nadace spolupracovala i se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Od roku 1990 získala ČR z projektů Phare částku 1,1 miliardy eur (34,3 miliardy Kč). Na twinningová školení zatím v rámci 110 projektů z toho připadlo 75 milionů eur (2,4 miliardy Kč). Celkem dosáhla částka včetně programů Sapard, ISPA a Fondu solidarity EU ve prospěch České republiky 1,8 miliardy eur (57,6 miliardy Kč).

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08