Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 25.září 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisMZe zatím nemá peníze na dorovnání přímých plateb

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 16.8.2004
Zhruba 14 miliard korun chybí v současné době v rozpočtu Ministerstva zemědělství ČR (MZe) k tomu, aby domácí zemědělci získali finanční prostředky v maximální výši dohodnuté v rámci podmínek vstupu ČR do EU v Kodani v roce 2002. Podle ministra zemědělství Jaroslava Palase požadoval resort pro svůj rozpočet na příští rok 46 miliard korun. „Prioritou je dofinancování evropských peněz, tam jsme se s ministerstvem financí dohodli, že tyto peníze musíme zajistit, ale v tuto chvíli nám chybí finanční prostředky na národní programy, což jsou mandatorní výdaje, které ze zákona musíme pokrýt,“ zdůraznil Palas.

Zhruba 14 miliard korun chybí v současné době v rozpočtu Ministerstva zemědělství ČR (MZe) k tomu, aby domácí zemědělci získali finanční prostředky v maximální výši dohodnuté v rámci podmínek vstupu ČR do EU v Kodani v roce 2002.

Podle ministra zemědělství Jaroslava Palase požadoval resort pro svůj rozpočet na příští rok 46 miliard korun. „Prioritou je dofinancování evropských peněz, tam jsme se s ministerstvem financí dohodli, že tyto peníze musíme zajistit, ale v tuto chvíli nám chybí finanční prostředky na národní programy, což jsou mandatorní výdaje, které ze zákona musíme pokrýt,“ zdůraznil Palas. Podle něj jde například o příspěvky na likvidaci kadáverů nebo naplnění Nákazového fondu. Prioritou v národních programech bude podle ministra také podpora chovu krav bez tržní produkce mléka. Peníze ale chybí i v oblasti vodního hospodářství, kde jsou sice zdroje na činnost a.s. Povodí, ale nejsou peníze na pokračování výstavby vodovodů, kanalizací a čistíren odpadních vod, kde má ČR podepsány závazky ve vztahu k EU. Peníze také chybí na pozemkové úpravy. Na národní programy přitom MZe podle Palase potřebuje asi dvě miliardy korun, na pozemkové úpravy zhruba 1,7 miliardy, na vodovody a kanalizace 2,3 miliardy korun. „V současné době ale také ještě nemáme prostředky na dorovnání přímých plateb, v tuto chvíli jsou pod úrovní letošního roku a to si v žádném případě nemůžeme dovolit,“ zdůraznil ministr.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08