Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 25.září 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisEU podepíše konvenci Rady Evropy o přepravě zvířat

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 21.6.2004
Evropská unie podepíše konvenci Rady Evropy o podmínkách pro mezinárodní přepravu zvířat. V Lucemburku se na tom dnes dohodli ministři zemědělství "pětadvacítky". Účelem konvence, která nahrazuje původní dohodu z roku 1963, je zlepšit podmínky pro přepravu zvířat při dlouhých mezinárodních přesunech. Konvence počítá mimo jiné s tím, že prasata a hovězí dobytek se budou porážet již v zemích původu. Podle českého ministra Jaroslava Palase však irské předsednictví EU tímto způsobem obešlo původní záměr upravit podmínky přepravy zvířat unijním legislativou.

Evropská unie podepíše konvenci Rady Evropy o podmínkách pro mezinárodní přepravu zvířat. V Lucemburku se na tom dnes dohodli ministři zemědělství "pětadvacítky". Účelem konvence, která nahrazuje původní dohodu z roku 1963, je zlepšit podmínky pro přepravu zvířat při dlouhých mezinárodních přesunech. Konvence počítá mimo jiné s tím, že prasata a hovězí dobytek se budou porážet již v zemích původu. Podle českého ministra Jaroslava Palase však irské předsednictví EU tímto způsobem obešlo původní záměr upravit podmínky přepravy zvířat unijním legislativou. "I toto je ale řešení. Česká republika samozřejmě konvenci podepíše," řekl ministr.

Aby konvence vstoupila v platnost, musejí ji ratifikovat nejméně čtyři členské státy 45členné Rady Evropy. Pětadvacet států unie v tomto případě vystupuje jako jeden celek. Samy členské země EU se v dubnu na podmínkách upravujících přepravu zvířat tak, jak je navrhla Evropská komise, nedokázaly dohodnout. Jablkem sváru se stala především otázka, kolik hodin mohou zvířata strávit v kamionu a kolik musejí odpočívat. Evropská komise sice dnešní rozhodnutí přivítala, zároveň je ale zklamaná, že nebyla vyslyšena. "Doufám, že v blízké budoucnosti se řešení najde," uvedl v Bruselu komisař pro zdraví a ochranu spotřebitele David Byrne. Rada Evropy není orgánem EU. Jde o mezinárodní vládní politickou poradní organizaci, jejímž úkolem je podpora evropské jednoty, ochrana lidských práv, usnadnění sociálního a hospodářského pokroku a koordinace politické činnosti mezi členskými státy.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08