Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 17.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisZastánci obnovitelných zdrojů založili novou asociaci

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 11.6.2004
Propagovat, podporovat a produkovat obnovitelné zdroje energie s cílem vytvářet nové podnikatelské příležitost zejména pro tuzemské zemědělce je cílem Agrární asociace pro produkci do industrie (AAPI), jejíž první kongres proběhl ve čtvrtek 10. června ve Slušovicích. Podle předsedy Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO) Bohumíra Dufka, který je zároveň tajemníkem AAPI, by měl stát začít daňově vhodně stimulovat ekologickou výrobu. „Řešením je například zavedení ekologické daně na obaly nebo výrobky, které se nesnadno likvidují,“ konstatoval Dufek.

Propagovat, podporovat a produkovat obnovitelné zdroje energie s cílem vytvářet nové podnikatelské příležitost zejména pro tuzemské zemědělce je cílem Agrární asociace pro produkci do industrie (AAPI), jejíž první kongres proběhl ve čtvrtek 10. června ve Slušovicích.

Podle předsedy Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO) Bohumíra Dufka, který je zároveň tajemníkem AAPI, by měl stát začít daňově vhodně stimulovat ekologickou výrobu. „Řešením je například zavedení ekologické daně na obaly nebo výrobky, které se nesnadno likvidují,“ konstatoval Dufek. Zemědělské odbory si podle něj uvědomují, že do klasické zemědělské výroby je nutné zahrnout i komodity, které nekončí v potravinovém řetězci, například výrobu bioplastů, biolihu či bionafty.

Tak vzniknou na venkově nové pracovní příležitosti, což je i v zájmu Ministerstva práce a sociálních věcí. „Vše, co bude mít pozitivní dopad do problematiky zaměstnanosti, naše ministerstvo vítá,“ zdůraznil náměstek ministra Petr Šimerka. Naplnění mimoprodukčních funkcí zemědělství může podle Dufka také zajistit práci takzvaným sezónním zaměstnancům. „Není přece třeba na úřadech práce nezaměstnané evidovat, ale nabídnout jim možnost uplatnění. Mezi takové možnosti patří třeba likvidace skládek, úklid lesů nebo využití pracovníků při výrobě stavebních ekologických hmot,“ myslí si Dufek.

Podle prezidenta AAPI Petra Wojnara je hlavním problémem vyrobit takové ekologické produkty, které jsou cenově konkurenceschopné s jinými srovnatelnými výrobky. „Chceme-li ekologii dostat do praktického života, musíme mít dobrou ekonomiku takové produkce,“ uvedl Wojnar. Příkladem je podle jeho slov unikátní nová technologie DESTER 1000, která byla vyvinuta pro výrobu granulátů ekologických plastů. „Je to jediná technologie na světě, kterou lze vyrobit kilogram ekoplastů pod 30 korun za kilogram,“ zdůraznil Wojnar. Díky tomu je tak výrobní cena litrové ekoplastové lahve 3,50 koruny.

Velké bioenergetické možnosti se podle jednatele společnosti Onesur Pavla Jablonského skrývají ve zpracování kalů z čistíren odpadních vod. Při vhodné technologii činí výhřevnost z kilogramu kalu 16 Megajoulů, což je podle jeho slov na úrovni výhřevnosti nejkvalitnějšího hnědého uhlí. „Navíc emise z obnovitelných zdrojů jsou oproti konvenčním poloviční,“ konstatoval Jablonský.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08