Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 17.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisEU je připravena zrušit subvence na vývoz zemědělských produktů

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 10.5.2004
Evropská unie nabídla zrušení svých subvencí na vývoz zemědělských produktů, aby tak nastartovala ustrnulé globální obchodní rozhovory. Oznámili to dnes představitelé EU, ale dodali, že nabídka, kterou přední obchodní partneři unie již dlouho požadovali, je podmíněná tím, že stejný krok učiní i ostatní, například Spojené státy. Evropský obchodní komisař Pascal Lamy a komisař pro zemědělství a rybolov Franz Fischler zaslali Světové obchodní organizaci (WTO) dopis obsahující podrobnosti nabídky. Lamy by měl dnes navíc v Bruselu učinit detailní prohlášení, napsala agentura Reuters. EU čelí již nějaký čas rostoucímu tlaku na zrušení subvencí.

Evropská unie nabídla zrušení svých subvencí na vývoz zemědělských produktů, aby tak nastartovala ustrnulé globální obchodní rozhovory. Oznámili to dnes představitelé EU, ale dodali, že nabídka, kterou přední obchodní partneři unie již dlouho požadovali, je podmíněná tím, že stejný krok učiní i ostatní, například Spojené státy.

Evropský obchodní komisař Pascal Lamy a komisař pro zemědělství a rybolov Franz Fischler zaslali Světové obchodní organizaci (WTO) dopis obsahující podrobnosti nabídky. Lamy by měl dnes navíc v Bruselu učinit detailní prohlášení, napsala agentura Reuters. EU čelí již nějaký čas rostoucímu tlaku na zrušení subvencí. Unie se však vždy opírala o to, že podobná situace jako panuje i v dalších státech, zejména v USA.

Washington uvedl, že je připraven odstranit všechny subvence na zemědělský vývoz, aby přispěl k dosažení souhlasu EU s takovýmto krokem. Neochota EU zrušit k určitému datu subvence na vývoz byla hlavní překážkou dosažení dohody o zemědělství v rámci rozhovorů WTO, které pokrývají rovněž průmyslové zboží a služby.

Obchodní představitelé a diplomaté pěti důležitých členů WTO, Austrálie, Brazílie, Indie, USA a EU, se mají brzy setkat v Paříži, aby se pokusili obnovit rozhovory známé jako Katarské kolo. Schůzka by se měla zaměřit zejména na snižování překážek pro dovoz zemědělských produktů. EU vynakládá na zemědělskou politiku zhruba 43 miliard eur ročně, což představuje téměř polovinu celého jejího rozpočtu. Největší část těchto prostředků směřuje do Francie, připomíná agentura Reuters.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08