Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 středa 24.října 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisČeští zemědělci si podle Palase polepší

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 6.4.2004
České zemědělství v Evropské unii obstojí a naši zemědělci si rozhodně polepší. O tom je přesvědčen ministr zemědělství Jaroslav Palas. Při včerejším setkání s pracovníky a poté s letošními maturanty Obchodní akademie a Střední zemědělské školy v Bruntále hýřil optimismem. Šedesát procent finančních zdrojů z Evropské unie totiž poplyne do zemědělství a na venkov. Většina dotací je nárokových, odvíjí se podle sazeb na hektar a zemědělci- uživatelé půdy je získají i bez projektu: automaticky je čerpají třeba farmáři soustřeďující se na ekologický způsob hospodaření.

České zemědělství v Evropské unii obstojí a naši zemědělci si rozhodně polepší. O tom je přesvědčen ministr zemědělství Jaroslav Palas. Při včerejším setkání s pracovníky a poté s letošními maturanty Obchodní akademie a Střední zemědělské školy v Bruntále hýřil optimismem.
Šedesát procent finančních zdrojů z Evropské unie totiž poplyne do zemědělství a na venkov. Většina dotací je nárokových, odvíjí se podle sazeb na hektar a zemědělci- uživatelé půdy je získají i bez projektu: automaticky je čerpají třeba farmáři soustřeďující se na ekologický způsob hospodaření. Kromě těchto přímých plateb získají zemědělci ještě dotace státu, který jim tak kompenzuje zhoršené podmínky oproti zemědělcům v jiných zemích unie. Dotace lze získat také na inovační programy a technologie.
Zatímco loni měl rezort ze státního rozpočtu 14 miliard, letos získá o devět více." Do horských a podhorských oblastí se letos dostane už 6,2 miliardy korun proti dřívějším 2,7 miliardy," uvedl Palas. Odmítá tvrzení tisku, že ministerstvo nesplnilo podmínky nutné pro čerpání unijních prostředků: už tento měsíc získá akreditaci platební agentura, která má 650 pracovníků, a hotov je též registr půdních bloků - ten ministr označil za revoluci v evidenci půdy. " V registru je na devět milionů informací a je v on- line systému."

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08