Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisPK: ČR je v potravinářství nejlépe připravena na vstup do EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 24.10.2002
PK: ČR je v potravinářství nejlépe připravena na vstup do EU Česká republika je ze všech kandidátských zemí v oboru potravinářské výroby nejlépe připravena na vstup do Evropské unie. V souvislosti s bezpečností potravin řadí představitelé unie na druhé místo pobaltské republiky před Polsko a Maďarsko. Země patnáctky kladou důraz na autokontrolu, a výrobci by si tudíž měli sami ručit za hygienicky nezávadné provozy.

PK: ČR je v potravinářství nejlépe připravena na vstup do EU

Česká republika je ze všech kandidátských zemí v oboru potravinářské výroby nejlépe připravena na vstup do Evropské unie. V souvislosti s bezpečností potravin řadí představitelé unie na druhé místo pobaltské republiky před Polsko a Maďarsko. Země patnáctky kladou důraz na autokontrolu, a výrobci by si tudíž měli sami ručit za hygienicky nezávadné provozy.

Do konce roku 2003 by proto ve všech sektorech oboru měla být schválena pravidla správné hygienické a výrobní praxe. Komora dnes představila prvních šest pro zpracovatele bramborového škrobu, mlýny, výrobce těstovin, chleba a běžného pečiva, zmrazených potravin a nealkoholických nápojů. V diskutované otázce povinného balení některých druhů pečiva v obchodech nevidí profesní komora problém. V EU normálně nebalené pečivo ve velkých prodejnách není a pokud je, tak vzadu a vždy jej prodejce zabalí. Příslušná vyhláška ministerstva zdravotnictví platí v ČR od srpna a omezuje prodej nebalených potravin. Zakazuje například prodej půleného chleba, zdobeného a jemného pečiva, koblih a suchých plodů, ale i samoobslužný prodej salátů či vajec, pokud zboží není v obalu. Česká zemědělská a potravinářská inspekce dodržování vyhlášky kontroluje, její porušení však do konce roku nebude pokutovat. V zemích EU ale žádná podobná legislativa neexistuje.

AGRIS 24.10.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08