Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisČeská drůbež zprovoznila bez povolení velkodrůbežárnu

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 3.12.2003
Česko-německá firma Česká drůbež zprovoznila v pondělí velkodrůbežárnu ve Velkém Malahově na Domažlicku. Stavba pro 210.000 slepic však není zkolaudovaná a nesplňuje pravidla pro chov drůbeže. Firmě tak hrozí pokuta až milion korun. "To povolení jim zřejmě nevydám, neboť nesplňují evropské normy pro chov drůbeže," řekl Jan Krčma ze stavebního úřadu v Horšovském Týně. Do drůbežárny firma v minulých dvou dnech dopravila zhruba sto tisíc slepic.

Česko-německá firma Česká drůbež zprovoznila v pondělí velkodrůbežárnu ve Velkém Malahově na Domažlicku. Stavba pro 210.000 slepic však není zkolaudovaná a nesplňuje pravidla pro chov drůbeže. Firmě tak hrozí pokuta až milion korun.

"To povolení jim zřejmě nevydám, neboť nesplňují evropské normy pro chov drůbeže," řekl Jan Krčma ze stavebního úřadu v Horšovském Týně. Do drůbežárny firma v minulých dvou dnech dopravila zhruba sto tisíc slepic.

K zahájení provozu vydal v úterý nesouhlasné stanovisko jeden z účastníků řízení - sdružení Děti Země. "Vyhláška říká, že klece musejí být vybaveny hnízdištěm s podlážkou pro slepice, a to Česká drůbež nezajistila. Nejde nám o nějaký postih té společnosti, ale především o nápravu," řekl zástupce sdružení Jan Rovenský.

Majitel České drůbeže Stefan Pohlmann však tvrdí, že firma se ničeho problematického nedopouští. "Máme všechna platná potřebná povolení. Vše je v pořádku," řekl Pohlmann.

Podle dřívějších informací chce investor s německým finančním zázemím v hale chovat 210.000 slepic s roční produkcí 63 milionů vajec, určených převážně na export. "Půjde o nejmodernější drůbežárnu ve střední Evropě," uvedl začátkem srpna jednatel České drůbeže Petr Červený. Oznámil tehdy rovněž, že farma bude vybavena klecemi, které mají snižovat utrpení zvířat a v EU budou povinné až v roce 2012.

Podle Lidových novin Červený tvrdí, že se firma dostala do střetu se zákonem nejen vlastní vinou; navézt slepice do nezkolaudované drůbežárny prý bylo nutností. "Uzavřeli jsme smlouvu s ekologickým sdružením Děti země, že stačí, když klece vyměníme do konce zkušebního provozu," uvedl v LN Červený. Sdružení ale požadovalo, aby klece byly v pořádku před spuštěním provozu. "Ty slepice jsme tam ale museli odvézt, jinak by musely do kafilerie," řekl Červený.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08