Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pondělí 16.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisNizozemský parlament bude hlasovat o rozšíření EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 23.10.2002
Nizozemský parlament bude hlasovat o rozšíření EU V předvečer bruselského summitu Evropské unie čeká nizozemský parlament jednání o tom, zda má unie přijmout v roce 2004 do svých řad deset kandidátských zemí. Poslanci budou hlasovat o této otázce týden poté, co kvůli rozkolu v otázce rozšíření padla holandská vláda. Nizozemská vláda už dala k přijetí deseti nových členů do Evropské unie souhlas. Také v parlamentu prý většina poslanců podporuje tento plán rozšíření, takže by měl projít.

Nizozemský parlament bude hlasovat o rozšíření EU

V předvečer bruselského summitu Evropské unie čeká nizozemský parlament jednání o tom, zda má unie přijmout v roce 2004 do svých řad deset kandidátských zemí. Poslanci budou hlasovat o této otázce týden poté, co kvůli rozkolu v otázce rozšíření padla holandská vláda. Nizozemská vláda už dala k přijetí deseti nových členů do Evropské unie souhlas. Také v parlamentu prý většina poslanců podporuje tento plán rozšíření, takže by měl projít.

Horší to bude s mandátem na zítřejší summit v EU Bruselu na pro diskuzi o penězích na rozšíření. Nizozemsko se bojí, že deset nových členů zvýší výdaje na zemědělství, a proto chce záruky, že se dotace pro farmáře budou v příštích letech snižovat. Vyhlídky summitu jsou stěží odhadnutelné.

Včerejší jednání Evropské unie o penězích pro nové členské země skončilo krachem. Setkání ministrů zahraničí Patnáctky v Lucemburku znovu ukázalo, že jednotlivé státy mají rozdílné představy o financování unie v příštích letech. Šéf české diplomacie Cyril Svoboda se ale nebojí, že by členské státy Evropské unie chtěly nyní blokovat rozšíření unie.

Neúspěch jednání o financích pro nové členské země není překvapení. Unie je rozdělena na dva tábory kolem budoucnosti vysokých zemědělských dotací a nedokáže se shodnout, jak zařídit aby Česká republika a dalších devět nových zemí dostávaly z rozpočtu více, než tam budou dávat.

Nejmenované zdroje řekly, že situace kolem zemědělství je natolik zablokovaná, že se po zahájení debaty rozhostilo v Lucemburku hluboké ticho. "Nikdo nepřišel s žádným novým návrhem, žádným kompromisem, všichni mlčeli," řekl tento zdroj.

Český rozhlas 23.10.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08