Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisRakouský kancléř zdůrazňuje výhody rozšíření EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 23.10.2002
Rakouský kancléř zdůrazňuje výhody rozšíření Evropské unie Rozšíření Evropské unie o deset nových členů ze střední a východní Evropy má stoprocentní podporu Rakouska. Tímto prohlášením odmítl včera na tiskové konferenci spolkový kancléř Wolfgang Schüssel výhrady koaliční Strany svobodných, která se staví proti vstupu České republiky do EU.

Rakouský kancléř zdůrazňuje výhody rozšíření Evropské unie

Rozšíření Evropské unie o deset nových členů ze střední a východní Evropy má stoprocentní podporu Rakouska. Tímto prohlášením odmítl včera na tiskové konferenci spolkový kancléř Wolfgang Schüssel výhrady koaliční Strany svobodných, která se staví proti vstupu České republiky do EU.

Svobodní v pondělí prohlásili, že v kampani před předčasnými parlamentními volbami budou požadovat vetování vstupu České republiky do EU, pokud Praha nezruší takzvané dekrety prezidenta Beneše a nedostaví jadernou elektrárnu v Temelíně.

Kancléř Schüssel přivítal hodnotící zprávu Evropské komise, která před dvěma týdny doporučila ke vstupu deset zemí, včetně České republiky, a dal tak najevo, že nehodlá přihlížet k požadavkům koaličního partnera. "Vládní program je jasný. Rakousko je stoprocentně pro rozšíření," řekl Schüssel.

Kancléř zdůraznil, že rozšíření unie bude výhodné jak pro nové členské země, tak pro Rakousko. "Bylo by pošetilé tuto šanci nevyužít," řekl.

Schüssel současně prohlásil, že se bude zasazovat o vyřešení "důležitých věcných problémů", jež by se ale "neměly zneužívat v předvolební kampani". Zdůraznil, že Vídeň usiluje o přijetí jednotných evropských standardů pro oblast jaderné bezpečnosti, a připomněl dohody s českou vládou týkající se Temelína.

Takzvanými Benešovými dekrety se v pondělí na uzavřeném jednání zabýval zahraniční výbor Evropského parlamentu. Jeho členové diskutovali o expertize německého právníka Jochena Froweina, který dospěl k závěru, že současný právní stav v České republice nebrání jejímu přijetí do Evropské unie.

AGRIS 23.10.2002

 


   [zobrazeno (16), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08