Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 neděle 16.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisProjekt EU na pomoc české justice začal

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 8.10.2002
Projekt EU na pomoc české justice začal Pomoc české justici při reformě českého soudního systému a jeho přípravě na standardy běžné v zemích Evropské unii je cílem dvouletého projektu "Reforma soudnictví a řízení soudů". Ten dnes v Praze zahájili zástupkyně delegace Evropské komise v ČR Laura Auger Perez a náměstek ministra spravedlnosti Alois Cihlář. Náklady projektu ve výši 25,5 milionu korun zaplatí Evropská komise z twinningového programu Phare.

Projekt EU na pomoc české justice začal

Pomoc české justici při reformě českého soudního systému a jeho přípravě na standardy běžné v zemích Evropské unii je cílem dvouletého projektu "Reforma soudnictví a řízení soudů". Ten dnes v Praze zahájili zástupkyně delegace Evropské komise v ČR Laura Auger Perez a náměstek ministra spravedlnosti Alois Cihlář. Náklady projektu ve výši 25,5 milionu korun zaplatí Evropská komise z twinningového programu Phare.

Projekt se má zaměřit na analýzu již provedených reformních kroků a v případě nutnosti budou navrženy další úpravy. Předmětem analýz bude i organizace a struktura okresních a krajských soudů. V rámci projektu se uskuteční řada seminářů, na stáže do ČR budou přijíždět odborníci z Německa a Velké Británie. Celkem 20 zástupců z řad českých justičních pracovníků absolvuje studijní cesty do zemí EU.

Projekt probíhá pod vedením Ministerstva spravedlnosti Severního Porýní - Vestfálska, odkud přijel do Prahy na dva roky působil i předvstupní poradce Paul Springer, který bude působit při českém ministerstvu spravedlnosti. Jeho velkou výhodou prý je již značná znalost českého soudnictví i fakt, že hovoří česky.

Evropská komise financuje twinningové projekty prostřednictvím programu Phare, který byl zahájen v roce 1990. Do dnešního dne z něj do ČR směřovalo cca 30 miliard korun.

ČIA 8.10.2002

 


   [zobrazeno (59), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08