Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 neděle 16.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisIrové napodruhé podpořili rozšíření EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 21.10.2002
Irové napodruhé podpořili rozšíření EU Nyní je pravděpodobnější, že bruselský summit unie bude příští týden úspěšný, míní Verheugen. Irové v sobotním referendu podpořili Smlouvu o Evropské unii, a otevřeli tak cestu k jejímu rozšíření o deset kandidátských zemí včetně České republiky. Konečné výsledky potvrdily vítězství příznivců dohody z Nice v poměru, který předpokládaly předchozí průzkumy: pro se vyslovily téměř dvě třetiny Irů, kteří se referenda zúčastnili.

Irové napodruhé podpořili rozšíření EU

Nyní je pravděpodobnější, že bruselský summit unie bude příští týden úspěšný, míní Verheugen.

Irové v sobotním referendu podpořili Smlouvu o Evropské unii, a otevřeli tak cestu k jejímu rozšíření o deset kandidátských zemí včetně České republiky. Konečné výsledky potvrdily vítězství příznivců dohody z Nice v poměru, který předpokládaly předchozí průzkumy: pro se vyslovily téměř dvě třetiny Irů, kteří se referenda zúčastnili.

Oproti stejnému referendu v loňském roce, kdy Irové smlouvu odmítli, rozhodla tentokrát podstatně větší účast. Masívní kampaň před hlasováním přivedla k urnám téměř polovinu všech obyvatel země, o třináct procent více než loni. Vyšší zájem zaznamenala hlavně města, na venkově naopak referendum mnoho lidí nepřilákalo.

"Irsko dalo zelenou rozšíření," zhodnotil význam hlasování předseda Evropské komise Romano Prodi v rozhovoru pro francouzskou rozhlasovou stanici Europe 1.

Evropský komisař odpovědný za rozšíření Günter Verheugen věří, že výsledek referenda ovlivní i další jednání. "Nyní je pravděpodobnější, že bruselský summit unie bude příští týden úspěšný a bude dosažena dohoda o finančních ustanoveních," citoval Verheugena jeho mluvčí Jean-Christophe Filori.

Uspokojení nad výsledky referenda vyjádřila většina evropských politiků, mezi nimi i francouzský prezident Jacques Chirac a německý kancléř Gerhard Schröder

Také premiér Vladimír Špidla nešetřil chválou: "Irští občané rozhodli velkoryse a v duchu evropské solidární myšlenky."

Irští odpůrci smlouvy již po zveřejnění předběžných výsledků přijali porážku. "Jsme demokratická strana, nebudeme tedy říkat, že je to jedna - jedna," neodpustila si připomenout strana Zelených.

Souhlas Irů s rozšířením Evropské unie posílí podle analytiků korunu k úrovni kolem 30,40 za euro. "Lze očekávat i zvýšený zájem o domácí dluhopisy ze strany zahraničních investorů," řekl analytik Raiffeisenbank Ivo Nejdl.

Hospodářské noviny 21.10.2002

 


   [zobrazeno (132), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08