Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 17.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisČeští pekaři chtějí na pulty v Německu

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 7.7.2003
Dlouhé čekací doby na celnicích jsou hlavní překážkou, která brání českým pekárnám, včetně těch, jež působí v pohraničí, vyvážet čerstvé pečivo. Po vstupu Česka do unie tento problém odpadne a tuzemským výrobcům se otvírá příležitost uplatnit se i na pultech v zahraniční. "Je to velká šance. Děláme všechny přípravy, abychom se po otevření trhu prosadili v konkurenci," uvedl Jaroslav Pomp, mluvčí společnosti Delta pekárny, jedničky na českém trhu. Do německého pohraničí hodlá Delta expandovat pomocí pekáren v Plzni a Strakonicích.

Tuzemští výrobci investovali milióny do vybavení, aby mohli exportovat čerstvé pečivo.

Dlouhé čekací doby na celnicích jsou hlavní překážkou, která brání českým pekárnám, včetně těch, jež působí v pohraničí, vyvážet čerstvé pečivo. Po vstupu Česka do unie tento problém odpadne a tuzemským výrobcům se otvírá příležitost uplatnit se i na pultech v zahraniční.
"Je to velká šance. Děláme všechny přípravy, abychom se po otevření trhu prosadili v konkurenci," uvedl Jaroslav Pomp, mluvčí společnosti Delta pekárny, jedničky na českém trhu. Do německého pohraničí hodlá Delta expandovat pomocí pekáren v Plzni a Strakonicích. "Jakmile zmizí čekání na hranicích, jsme schopni do blízkých měst v Bavorsku dopravit čerstvé pečivo do tří hodin," říká ředitel plzeňského závodu Delty Stanislav Šlehofer.
Ani druhý největší český výrobce pečiva firma Odkolek neponechává nic náhodě. Chce využít svých pekáren například v Rumburku, Chomutově či Liberci. "Čeští výrobci mají určitou konkurenční výhodu. Němci totiž tady naše pečivo kupují už dlouho a chutná jim," tvrdí marketinkový ředitel společnosti Odkolek Michal Burša.
Všichni výrobci už také urychleně připravují své provozy, aby vyhovovaly tvrdým evropským normám. "Uskutečnili jsme rozsáhlé investice do zvýšení kapacity výrobních linek, aby se naše nabídka mohla pak v zahraničí věrohodně prezentovat," říká Šlehofer. Podle předsedy Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů Miroslava Jirouška je většina pekáren na poměrně dobré technické úrovni a snaha o export čerstvého pečiva je tedy logická. Navíc, český trh je už do značné míry nasycený.
Nikdo z výrobců však nepochybuje o tom, že pekařské lobby zejména v Německu se budou dovozu lacinějších výrobků bránit. Vždyť například kilo chleba, které přijde v Česku zhruba na 12 korun, stojí za hranicemi v přepočtu až 40 a v Rakousku ještě o deset korun více. "Už krátce po roce 1989 k nám jeden německý podnikatel jezdil každé ráno pro pečivo. Prodával ho laciněji než tamní pekárny a do půl roku toho musel nechat," popisuje konkrétní zkušenost vedoucí domažlické provozovny Pekáren a cukráren Klatovy Zdeněk Kindlmann.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08