Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pátek 17.srpna 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisPalas i zemědělci vítají reformu společné zemědělské politiky EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 26.6.2003
Reforma společné zemědělské politiky Evropské unie je podle ministra zemědělství ČR Jaroslava Palase pro naše zemědělce výhodná. Uvedl to dnes v reakci na rozhodnutí ministrů zemědělství zemí EU, kteří se v noci na dnešek na tomto zásadním kroku po dlouhých diskusích dohodli v Lucemburku.

Reforma společné zemědělské politiky Evropské unie je podle ministra zemědělství ČR Jaroslava Palase pro naše zemědělce výhodná. Uvedl to dnes v reakci na rozhodnutí ministrů zemědělství zemí EU, kteří se v noci na dnešek na tomto zásadním kroku po dlouhých diskusích dohodli v Lucemburku.

Smyslem reformy je přitom změnit systém podpor posílením dotací na rozvoj venkova. Součástí by mělo být i postupné oddělení přímých plateb od produkce.

Palas již dříve deklaroval podporu reformě zemědělské politiky EU, jedním zprojevů je i nedávné jeho rozhodnutí o tom, že ČR bude přímé dotace zEU administrovat zemědělcům formou zjednodušených plateb nevztažených kjednotlivým komoditám, ale na hektar zemědělské půdy. "Je ale důležité, aby byly zachovány dohody zKodaně," zdůraznil ministr. Tím má na mysli především skutečnost, že avizované snižování minimálních cen či plateb například za mléko by se nemělo dotknout snížení dohodnutých dotací pro kandidátské země.

Pozitivně hodnotí shodu nad reformou EU také tajemník Asociace soukromého zemědělství ČR Michal Pospíšil. "Pro nás je to výhoda, dosud jsme neměli žádnou zemědělskou politiku, teď budeme mít rovnou tu reformovanou," uvedl Pospíšil. Dojednaná reforma navíc podle jeho slov dává více prostoru pro národní zájmy jednotlivých států, které nebudou svázány dosavadní výraznou regulací podmínek zemědělského podnikání. Podle jeho názoru je rozhodnutí ministrů EU o změně stávající zemědělské politiky EU a zavedení zjednodušených plateb vkandidátských zemích včetně ČR předzvěstí skutečně jednotné zemědělské politiky EU od roku 2007.

Dohoda ministrů EU se mimo jiné týká snížení intervenčních cen u mléčných produktů, naopak neprošlo plánované pětiprocentní snížení cen základních obilovin. Podle komisaře EU pro zemědělství a rybolov Franze Fischlera je dohoda klíčová pro pokračování katarského kola jednání Světové obchodní organizace (WTO) o další liberalizaci světového obchodu.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08