Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pátek 20.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisČR už dostala z Unie 46 miliard

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 9.6.2003
Finanční pomoc přesahující 1,5 miliardy eur (více než 46 miliard korun) poskytla Česku do května 2003 Evropská unie. Pomoc přišla v rámci programů Phare, ISPA a SAPARD, prostřednictvím účasti v některých podpůrných programech a agenturách a také formou pomoci po loňských povodních.

Finanční pomoc přesahující 1,5 miliardy eur (více než 46 miliard korun) poskytla Česku do května 2003 Evropská unie. Pomoc přišla v rámci programů Phare, ISPA a SAPARD, prostřednictvím účasti v některých podpůrných programech a agenturách a také formou pomoci po loňských povodních.

V rámci Phare získala ČR z unijní pokladny 30,8 miliardy Kč. Tři čtvrtiny z nich jsou určeny pro ministerstva a další centrální instituce jako pomoc v přípravě na členství, zbytek šel na rozvoj přeshraniční spolupráce. Peníze z projektů Phare lze využít na dodávky služeb a grantové programy a také na nákup zařízení potřebných k přípravě na členství v EU, například počítače. Tyto projekty však nejsou určeny jen pro Prahu, kde sídlí jednotlivá ministerstva, ale pro celé Česko. Například počítače pro hraniční přechody dostalo ministerstvo vnitra, které je samozřejmě odeslalo na konkrétní přechody na hranicích. Z celkového rozpočtu ISPA bylo pro ČR vyčleněno 10,8 mld. korun na čtrnáct velkých stavebních projektů, z toho šest do dopravy a osm na projekty v oblasti životního prostředí. Mezi největší z této kategorie patří "Čistá Bečva" nebo rekonstrukce a rozšíření kanalizace v povodí řeky Dyje. Největší částka z ISPA však šla do Olomouckého kraje, kde EU podpořila částkou 111,5 mil. eur projekt rychlostní silnice R 48 a části železniční trasy Zábřeh na Moravě-Krasíkov. Investice do zemědělství a rozvoje venkova v rámci programu SAPARD dosáhly od roku 2000 1,57 miliardy Kč. Zatím nejvíce dokázaly z fondu SAPARD vytěžit Jihomoravský (8,95 miliónů eur), Jihočeský kraj (8,2 miliónu eur) a Středočeský kraj (přes 7,5 miliónů eur), které v rámci svých regionů (NUTS II) předložily dohromady téměř 300 projektů. V listopadu 2002 se Evropská komise navíc ke všem programům pomoci rozhodla věnovat Česku z Fondu solidarity 129 miliónů eur (asi čtyři miliardy Kč) na pomoc při odstraňování škod způsobených povodněmi.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08