Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pondělí 24.září 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisNová dvojjazyčná informační platforma

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 19.5.2003
Dne 14.května 2003 byla pod záštitou města Schönsee spuštěna domovská stránka "bbkult.net" bavariabohemiakultur@online jako nepřetržitá dvojjazyčná kulturní a informační platforma pro sousední regiony Horní Falc a Plzeň. Informoval o tom dnes jeden ziniciátorů akce, Ivo Šašek ze společnosti CompAct Bohemia, s.r.o.

Dne 14.května 2003 byla pod záštitou města Schönsee spuštěna domovská stránka "bbkult.net" bavariabohemiakultur@online jako nepřetržitá dvojjazyčná kulturní a informační platforma pro sousední regiony Horní Falc a Plzeň. Informoval o tom dnes jeden ziniciátorů akce, Ivo Šašek ze společnosti CompAct Bohemia, s.r.o.

Stránka sadresou www.bbkult.net je internetový portál pro přeshraniční spolupráci voblasti kultury. Koordinátorem projektu je město Schönsee, hlavním partnerem zněmecké strany okres Schwandorf, hlavním partnerem zčeské strany sdružení "Šance pro jihozápad". Na slavnostním zahájení provozu vystoupili pan Hans Eibauer starosta města Schönsee, dr. Weidinger předseda regionální vlády Horní Falc, Karel Pokorný radní Plzeňského kraje, Olga Kalčíková radní Plzeňského kraje, Karel Smutný předseda sdružení Šance pro jihozápad a starosta obce Klenčí pod Čerchovem, Ludwig Spreitzer viceprezident okresní rady a Volker Liedtke zemský rada okresu Cham. Hlavní zásluhu na realizaci projektu má za německou stranu pan Hans Eibauer a za českou stranu Ing. Miroslava Vacková, jednatelka společnosti Epin s.r.o. kteří jsou i členy redakční rady portálu. Spuštěním se "bbkult.net" stává obsáhlou kulturní a informační platformou, která získává nejvíce provozovatelů kultury vregionech Horní Falc a Plzeň.

"bbkult.net" se zaměřil na následující cíle:

Rozličné informace o kulturním životě, kulturní rozmanitosti a kulturních silách na obou stranách bavorsko české hranice

Prezentace projektů obcí, škol a institucí

Nepřetržitá dvojjazyčná prezentace jako klíč ksousedským bavorsko českým vztahům

Podpora kulturních sil

Zlepšení stávajících kontaktů

Zlepšení vytváření vzájemné představy o obou pohraničních oblastech

Vpřípravné fázi do konce února 2003 bylo redakcí podchyceno cca 1200 provozovatelů kultury, cca 140 míst a asi 50 partnerských projektů vregionech Horní Falc a Plzeň. Příspěvky jsou průběžně doplňovány.

Projekt se svojí nabídkou obrací především na ty, kdo se zajímají o kulturní nabídku vsousední zemi. Je fórem pro přeshraniční kontakt a dialog. Úzce spolupracuje sčeským centrem vMnichově. Je věnován školám, kulturním tvůrcům, majitelům kulturních zařízení a zejména pořadatelům a organizátorům kulturních akcí.

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08