Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisRolníci kvůli dotacím nechtějí do EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 16.10.2002
Rolníci kvůli dotacím nechtějí do EU Zemědělci tvrdí, že pokud v Evropské unii nedostanou vyšší dotace, než jim zatím Brusel nabízí, jsou proti vstupu České republiky do EU. "Kdybychom měli mít jen navrhovanou čtvrtinu produkčních dotací oproti tamním farmářům, tak bude lépe se vstupem počkat a vyjednat si lepší podmínky," prohlašuje šéf Odborového svazu zemědělství a výživy Bohumír Dufek.

Rolníci kvůli dotacím nechtějí do EU

Zemědělci tvrdí, že pokud v Evropské unii nedostanou vyšší dotace, než jim zatím Brusel nabízí, jsou proti vstupu České republiky do EU. "Kdybychom měli mít jen navrhovanou čtvrtinu produkčních dotací oproti tamním farmářům, tak bude lépe se vstupem počkat a vyjednat si lepší podmínky," prohlašuje šéf Odborového svazu zemědělství a výživy Bohumír Dufek.

Ministr zemědělství Jaroslav Palas považuje postup rolníků za legitimní, ale ne šťastný. "Brojit proti vstupu do unie je chyba, prospěch z rozšíření budou mít i naši zemědělci. Je přitom jistě nutné vyjednat co nejlepší podmínky, o případném dorovnávání dotací z českého rozpočtu lze diskutovat," říká.

Odmítá ovšem, že by stát mohl kompenzovat letošní propad agrárních tržeb. "To je požadavek nereálný. Je dobré si uvědomit, že jen Státní zemědělský intervenční fond už letos vydal přes osm miliard korun na to, aby podpořil vyšší ceny zemědělské produkce," upozorňuje.

AGRIS 16.10.2002

 


   [zobrazeno (12), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08