Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 neděle 16.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisEvropa chce do českých krajů investovat milióny

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 14.10.2002
Evropa chce do českých krajů investovat milióny Téměř 550 milionů eur chce v rozmezí let 2004 až 2006 investovat Evropská unie prostřednictvím Společného regionálního operačního programu do jednotlivých krajů České republiky. Celkové náklady na tuto akci se však výrazně přiblíží miliardě eur. Zbývající prostředky musí dodat Česká republika z vlastních zdrojů. Podle slov zástupce karlovarského hejtmana Jana Zborníka na jednotlivé kraje tak připadá 188 milionů EUR.

Evropa chce do českých krajů investovat milióny

Téměř 550 milionů eur chce v rozmezí let 2004 až 2006 investovat Evropská unie prostřednictvím Společného regionálního operačního programu do jednotlivých krajů České republiky. Celkové náklady na tuto akci se však výrazně přiblíží miliardě eur. Zbývající prostředky musí dodat Česká republika z vlastních zdrojů. Podle slov zástupce karlovarského hejtmana Jana Zborníka na jednotlivé kraje tak připadá 188 milionů EUR.

"Pro Karlovarský kraj to znamená, že musí v průběhu tří let vyčlenit přibližně dvaačtyřicet milionů korun na Společný regionálí operační program. Mám obavy, že nebude jednoduché tuto částku zabezpečit," zhodnotil projekt Jan Zborník. Částka, kterou by kraj měl vynaložit, se odvíjí od počtu obyvatel. Ještě více by přitom podle zástupcových slov měly do projektu vložit jednotlivé obce.

Zatím není ani jasné, jakým poměrem budou peníze rozdělené do jednotlivých krajů. "Existuje sice ministerský návrh, ale podle mého názoru bude ještě změněn na základě připravovaných jednání," podotkl Zborník. "Doposud není schválen žádný program, do kterého by se kraje mohly přihlásit. Nikdo proto neví, jak vyplňovat žádnosti, aby při rozhodovacím řízení v Bruselu prošly," říká.

Oblastí, ve kterých by se daly "evropské" peníze využít, je přitom podle Zborníkových slov dost. "Namátkou bych uvedl například dopravní infrastrukturu. Z těchto peněz lze například financovat stavby obchvatů měst, nebo taková díla, která zajistí plynulost a bezpečnost dopravy jako třeba kruhové objezdy," dodal Zborník.

Mojenoviny 13.10.2002

 


   [zobrazeno (55), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08