Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 25.září 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisSmlouva o vstupu Česka do EU je hotova

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 7.2.2003
Smlouva o vstupu Česka do EU je hotova Český vstup do EU je zase o krok blíž: tento týden skončily poslední úpravy ve smlouvě, která vymezuje podmínky českého členství v unii. "Ze strany unie potvrzujeme uzavření dohody týkající se vstupních smluv," potvrdili tento fakt ve středu zástupci členských zemí EU. Od nynějška lze tedy dělat v textu smlouvy jen jazykové úpravy. Jakékoli snahy o změnu obsahu smlouvy jsou napříště vyloučeny.

Smlouva o vstupu Česka do EU je hotova

Český vstup do EU je zase o krok blíž: tento týden skončily poslední úpravy ve smlouvě, která vymezuje podmínky českého členství v unii. "Ze strany unie potvrzujeme uzavření dohody týkající se vstupních smluv," potvrdili tento fakt ve středu zástupci členských zemí EU. Od nynějška lze tedy dělat v textu smlouvy jen jazykové úpravy. Jakékoli snahy o změnu obsahu smlouvy jsou napříště vyloučeny. Při "dolaďování" smlouvy získala republika od EU příslib smluvní ochrany ještě pro jedno pivo z Českých Budějovic. Unie přistoupila i na odstranění revizí, jež měly posoudit potřebnost trvalého nižšího zdanění podomácku vyráběných ovocných destilátů. Český stát se bránil proti požadavkům unie v oblasti patentové ochrany léčiv a u paralelních dovozů, tam však neuspěl.

Unie se bránila

Unie nechtěla vyhovět řadě požadavků a představ uchazečů, a ti proto připojili ke smlouvám celkem 38 různých deklarací. Tak Česko žádá v jednom ze svých prohlášení další jednání s Německem o kabotáži, tedy o právu českých dopravců zajišťovat vnitrostátní dopravu v Německu. Deklarace sedmi zemí, kterou podepsalo i Česko, zase uvádí, že unie smí uplatnit "ochranná opatření", tedy postihy proti novým členům, jen tehdy, pokud ti poruší závazky Smluv o EU nebo svou vstupní smlouvu. Unie přímo neřekla, že tyto deklarace jsou zbytečné, protože by to prý vytvářelo "špatný obraz". Její velvyslanci však dali najevo, že prohlášení jsou téměř bezcenná. Prohlásili, že "deklarace (uchazečů) nemohou být vykládány ani uplatňovány způsobem, který by byl v rozporu se závazky států, jak vyplývají ze smluv" o vstupu do Evropské unie. K dopracovaným smlouvám se za dva týdny vyjádří Evropská komise, "vláda" EU. Už od příštího týdne je začne projednávat Evropský parlament. Ten je musí schválit předtím, než v polovině dubna dojde k podpisu smluv v Aténách. Poté se rozběhne ratifikace u členů EU a série referend o vstupu u kandidátů.

Mladá fronta Dnes 7.2.2003

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08