Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 21.června 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisHlaváček požaduje další zdroje z EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 3.2.2003
Hlaváček požaduje další zdroje z EU Částka ve výši 1,64 miliardy eur, kterou podle některých analýz ušetřila Evropská unie na procesu rozšíření díky podmínkách, které s kandidátskými zeměmi dohodla na prosincovém summitu v Kodani, by měla být kandidátským zemím poskytnuta pro lepší přípravu na vstup do Unie. Uvedl to dnes na semináři Agrární komory ČR (AK) v Olomouci na téma "Výsledky vyjednávání v Kodani a české zemědělství" prezident AK Václav Hlaváček.

Hlaváček požaduje další zdroje z EU

Částka ve výši 1,64 miliardy eur, kterou podle některých analýz ušetřila Evropská unie na procesu rozšíření díky podmínkách, které s kandidátskými zeměmi dohodla na prosincovém summitu v Kodani, by měla být kandidátským zemím poskytnuta pro lepší přípravu na vstup do Unie. Uvedl to dnes na semináři Agrární komory ČR (AK) v Olomouci na téma "Výsledky vyjednávání v Kodani a české zemědělství" prezident AK Václav Hlaváček.

Hlaváček také ve svém vystoupení opět vyslovil obavy z diskriminace kandidátských států. "Čtvrteční a páteční pobyt v Bruselu mě přesvědčil, že Evropská unie chce uzavřít legislativní reformu společné zemědělské politiky ještě před vstupem kandidátských zemí a získat v ní výhody pro stávající patnáctku," konstatoval prezident AK.

Podle ministra zemědělství Jaroslava Palase jsou ovšem Hlaváčkovy naděje i obavy nepravděpodobné. "Samozřejmě, pokud by kandidátské země prokázaly, že se dostaly do potíží, předpokládám, že vytvoří určitý tlak na EU, aby byla ušetřená rezerva rozpuštěna," domnívá se ministr. Upozornil ale, že na struktuře rozpočtu EU se mohou nové země podílet až poté, co se stanou samy členy Unie. Palas také odmítá, že by reforma zemědělské politiky poškodila kandidátské země. "Tato reforma především vychází z principu, že není možno dále ufinancovat společnou zemědělskou politiku a musí tedy dojít ke změnám. A nebude to na úkor jednoho či druhého, ale bude to tak, že se podmínky v EU postupně vyrovnají. To je cílem reformy společné zemědělské politiky," zdůraznil ministr.

AGRIS 3.2.2003

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08