Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 úterý 25.září 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisS Bruselem se jednalo o velké peníze i o detaily

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 19.12.2002
S Bruselem se jednalo o velké peníze i o detaily Zhodnotit výsledky jednání kandidátských zemí s Evropskou unií bude možné až několik týdnů po vrcholné schůzce EU v Kodani. Lépe se výhody a nevýhody hodnotí u finančních dotací, hůře u vyjednaných přechodných období.

S Bruselem se jednalo o velké peníze i o detaily

Zhodnotit výsledky jednání kandidátských zemí s Evropskou unií bude možné až několik týdnů po vrcholné schůzce EU v Kodani. Lépe se výhody a nevýhody hodnotí u finančních dotací, hůře u vyjednaných přechodných období.

Po vyjednávacím finále na konci minulého týdne začalo deset kandidátských zemích podrobně zkoumat, co se podařilo s unií dohodnout. Výsledek bude k dispozici až ve chvíli, kdy budou sestaveny smlouvy o přistoupení.

Výhody i nevýhody se snáze vyčíslí u finančních dotací, o něco hůře se vypočítávají výhody plynoucí z vyjednaných přechodných období, které například umožní rozložit náklady na výstavbu čistíren odpadních vod do více let.

Pro kandidátské země budou zvláště výhodné kompenzační platby z bruselské pokladny. Česko v letech 2004 až 2006 takto bude moci využít 83 miliónů eur. Dalších 100 miliónů bude moci uvolnit z fondů, odkud by jinak bylo možno čerpat za přesně stanovených podmínek. "Uvidíme, zda budeme moci peníze vůbec využít," upozornila politoložka Markéta Pitrová z Masarykovy univerzity.

Složitost výsledného hodnocení spočívá v tom, že kandidáti se dohadovali o výši dotací a o výjimky z norem platných v unii. Často hájili i národní zvláštnosti, jejichž hodnotu vyčíslit nelze. "Peníze, o které se jednalo, jsou důležité, ale nejsou tím hlavním," řekl právník Ivo Šlosarčík s tím, že rozhodující bude, jak výsledek přijmou voliči, kteří o něm budou hlasovat v referendu.

Hospodářské noviny 19.12.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08