Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pondělí 16.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisUnie pomalu mění postoj ke GM potravinám

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 13.12.2002
Unie pomalu mění postoj ke GM potravinám Tento týden se ministři životního prostředí členských státu unie dohodli na nových pravidlech kontroly geneticky modifikovaných (GM) potravin, což by mohlo vést k zpřístupnění společného trhu unie pro tento druh potravin.

Unie pomalu mění postoj ke GM potravinám

Tento týden se ministři životního prostředí členských státu unie dohodli na nových pravidlech kontroly geneticky modifikovaných (GM) potravin, což by mohlo vést k zpřístupnění společného trhu unie pro tento druh potravin.

Nový návrh dává spotřebiteli na výběr mezi výrobky, které obsahují a neobsahují GMO. V pravidlech bude zakotvena přísná kontrola a identifikace dovážených GM surovin a potravin. Resortní ministři navíc navrhují, aby dodávky GM surovin obsahovaly identifikační kód původu podle kterého by případná problematická zásilka mohla být okamžitě stažena z trhu. Návrh prošel i přesto, že jej zástupci Velké Británie a Nizozemí označily za velmi nákladný a odmítly jej podpořit.

Potravinářská komora 13.12.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08