Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisJednání o rozšíření od Kodaně po Kodaň

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 10.12.2002
Jednání o rozšíření od Kodaně po Kodaň Na summitu evropské patnáctky v Kodani stanovily členské státy unie závazná kritéria (tzv. kodaňská kritéria) pro vstup dalších zemí do EU. prosinec 1996 - Členové unie přijali v německém Essenu předvstupní strategii pro země střední a východní Evropy. prosinec 1997 - Evropská unie v Lucemburku rozhodla, že od jara 1998 povede řádné vstupní rozhovory se šesti kandidátskými zeměmi včetně České republiky. březen 1998 - Česko, Polsko, Maďarsko, Estonsko, Slovinsko a Kypr formálně zahájily rozhovory o vstupu do EU. Začal tzv. screening (posuzování) legislativy šestice kandidátů, který měl ukázat, do jaké míry se zákony jednotlivých uchazečských zemí shodují s legislativou unie.

Jednání o rozšíření od Kodaně po Kodaň

Na summitu evropské patnáctky v Kodani stanovily členské státy unie závazná kritéria (tzv. kodaňská kritéria) pro vstup dalších zemí do EU.

prosinec 1996 - Členové unie přijali v německém Essenu předvstupní strategii pro země střední a východní Evropy.

prosinec 1997 - Evropská unie v Lucemburku rozhodla, že od jara 1998 povede řádné vstupní rozhovory se šesti kandidátskými zeměmi včetně České republiky.

březen 1998 - Česko, Polsko, Maďarsko, Estonsko, Slovinsko a Kypr formálně zahájily rozhovory o vstupu do EU. Začal tzv. screening (posuzování) legislativy šestice kandidátů, který měl ukázat, do jaké míry se zákony jednotlivých uchazečských zemí shodují s legislativou unie.

listopad 1998 - Evropská komise vydala hodnotící zprávu o jedenácti kandidátských státech a Turecku. Za nejmenší pokrok při sbližování s evropskou legislativou kritizovala Českou republiku.

prosinec 1999 - Na summitu v Helsinkách EU oznámila, že na začátku roku 2000 zahájí jednání o přistoupení se Slovenskem, Litvou, Lotyšskem, Maltou, Bulharskem a Rumunskem (s tzv. helsinskou skupinou). Turecku přiznala postavení kandidáta na členství v unii, datum zahájení rozhovorů s Ankarou však nestanovila.

únor 2000 - Začaly oficiální vstupní rozhovory mezi helsinskou skupinou a EU.

červen 2000 - Při jednání s kandidáty lucemburské skupiny unie otevřela kapitolu zemědělství - jednu ze dvou posledních oblastí, o nichž se zatím nejednalo.

říjen 2000 - Poslanci Evropského parlamentu se vyslovili pro vstup prvních zemí ze střední a východní Evropy do EU v roce 2004.

listopad 2000 - Evropská komise zveřejnila další hodnocení kandidátů na vstup do unie. Jeho součástí byla i první souhrnná zpráva, která obsahovala tzv. cestovní mapu rozšíření - harmonogram dalšího jednání a jeho priorit.

prosinec 2000 - Hlavy států a vlád EU podpořily na summitu v Nice návrh, aby kandidáti do unie vstoupili do června 2004.

listopad 2001 - Evropská komise oznámila, že bude prosazovat rozšíření o deset zemí najednou (tzv. velký třesk).

prosinec 2001 - Na summitu v Laekenu unie zveřejnila jména deseti kandidátů (všichni kromě Rumunska, Bulharska a Turecka), s nimiž chce ukončit jednání do konce roku 2002.

prosinec 2002 - V Kodani má být definitivně uzavřeno vyjednávání mezi unií a kandidáty na vstup do Evropské unie.

Hospodářské noviny 10.12.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08