Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 19.července 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisDánsko: Rozšíření EU se může zpozdit

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 2.12.2002
Dánsko: Rozšíření EU se může zpozdit Dánsko včera důrazně varovalo kandidáty na vstup do Evropské unie. Současná předsednická země EU totiž naznačila, že pokud se na prosincovém summitu v Kodani kandidáti s unií nedohodnou, mohl by Brusel rozšíření odložit až na rok 2007. Desítka čekatelů na členství přitom počítá s plánovaným datem 1. května 2004. ˝Pokud nějaká země nedokončí přístupová jednání na summitu v Kodani, může se připojit k Rumunsku a Bulharsku,˝ řekl včera deníku Jyllands-Posten dánský premiér Anders Fogh Rasmussen.

Dánsko: Rozšíření EU se může zpozdit

Dánsko včera důrazně varovalo kandidáty na vstup do Evropské unie. Současná předsednická země EU totiž naznačila, že pokud se na prosincovém summitu v Kodani kandidáti s unií nedohodnou, mohl by Brusel rozšíření odložit až na rok 2007. Desítka čekatelů na členství přitom počítá s plánovaným datem 1. května 2004. ˝Pokud nějaká země nedokončí přístupová jednání na summitu v Kodani, může se připojit k Rumunsku a Bulharsku,˝ řekl včera deníku Jyllands-Posten dánský premiér Anders Fogh Rasmussen. Dodal také, že plánované datum další vlny rozšíření není vůbec jisté, a doporučil kandidátům přijetí ˝balíčku˝ konečných návrhů finančních podmínek rozšíření. Ten jim Dánsko předložilo tento týden v úterý.

Kritika z obou stran

Dánský ˝balíček˝ obsahuje pro kandidáty navíc 1,3 miliardy eur zemědělských dotací, vyšší výrobní kvóty a také více peněz na ochranu hranic a jadernou bezpečnost. ˝Na požadavky kandidátů bereme ohledy, ale jestli náš návrh odmítnou, zahrávají si s rozšířením,˝ řekl dále Rasmussen a jmenovitě zmínil Polsko. To žádalo od unie více peněz i po zveřejnění ˝balíčku˝, a vyjádřilo tak podle dánského premiéra ˝zvláštní nevděk˝. Kromě zástupců kandidátské ˝desítky˝ kritizovaly ˝balíček˝ i členské země unie, zejména Německo, Nizozemsko a Británie. Právě tyto státy totiž do společného rozpočtu více platí, než z něj dostávají. Po kodaňském summitu by se podle Rasmussena měla unie soustředit na dva hlavní úkoly - debatu o návrhu unijní ústavy a přípravu společného rozpočtu na období 2007 - 2013. Mezi deset kandidátů na vstup do Evropské unie patří společně s Českou republikou i Polsko, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Kypr a Malta.

Lidové noviny 29.11.2002

 


   [zobrazeno (0), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08