Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 pondělí 24.září 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Zpravodaj - agrisSummit v Kodani rozhodne o datumu rozšíření EU

 Kategorie: Zpravodaj - agris

datum: 10.10.2002
Summit v Kodani rozhodne o datumu rozšíření EU Romano Prodi odmítl tvrzení, že s hodnotící zprávou měla Evropské komise počkat na výsledek irského referenda o Smlouvě z Nice. Evropská komise včera v Bruselu doporučila, aby EU do konce roku 2002 uzavřela svá přístupová jednání s desítkou kandidátských zemí, včetně ČR a Slovenska. Předseda Evropské komise Romano Prodi před poslanci europarlamentu vyjádřil přesvědčení, že se tím budou šéfové vlád a států patnáctky opravdu řídit, "čímž by se otevřela cesta k ukončení negociací ke konci letošního roku."

Summit v Kodani rozhodne o datumu rozšíření EU

Romano Prodi odmítl tvrzení, že s hodnotící zprávou měla Evropské komise počkat na výsledek irského referenda o Smlouvě z Nice.

Evropská komise včera v Bruselu doporučila, aby EU do konce roku 2002 uzavřela svá přístupová jednání s desítkou kandidátských zemí, včetně ČR a Slovenska.

Předseda Evropské komise Romano Prodi před poslanci europarlamentu vyjádřil přesvědčení, že se tím budou šéfové vlád a států patnáctky opravdu řídit, "čímž by se otevřela cesta k ukončení negociací ke konci letošního roku."

Před poslanci Evropského parlamentu G.Verheugen zdůraznil, že se doporučení komise opírá o "objektivní analýzu" stavu kandidátských států. Poměr dosud nevyřešených problémů k těm, které se už podařilo díky "pozoruhodnému úsilí" občanů a vlád uchazečských zemí překonat, odhadl na jeden ku deseti.

Předseda Evropského parlamentu Pat Cox i další poslanci v debatě nad sdělením komise vyzývali vlády i veřejnost členských států dnešní EU, aby se při úvahách nad náklady, které si rozšíření unie vyžádá, také zamysleli, nač by přišel nezdar projektu. "Byl by v konečné instanci podstatně dražší," řekl Cox za potlesku většiny kolegů.

Větší pozornost věnovali poslanci riziku, že ani druhé irské referendum neschválí Smlouvu z Nice. Prodi odmítl názor, že se raději mělo počkat na jeho výsledek a celou včerejší akci odložit, až jak to v Dublinu 19. října dopadne.

Někteří poslanci emocionálně vzkazovali Irům, že si přece nemohou vzít na svědomí, aby přibouchli dveře národům, které se k evropské rodině nemohly v minulém půlstoletí připojit.

AGRIS 10.10.2002

 


   [zobrazeno (15), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08