Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 čtvrtek 13.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  

Rukověť starosty

Rukověť starosty
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Rukověť starosty - Rukověť starostyProjektová příprava programu Phare 2003

 Kategorie: Rukověť starosty - Rukověť starosty

datum: 27.10.2003
Možnosti podpory Plzeňského kraje

PLZEŇ 23. října (ČTK) - Až pěti miliony korun by chtěl Plzeňský kraj podpořit projektovou přípravu žádostí o dotace z evropského programu Phare 2003 - část II. Zatím ještě není jasné, kdy tento program začne. Krajští radní ale chtějí podpořit projektovou přípravu tak, aby případní žadatelé měli v okamžiku zahájení programu projekty už hotové, řekla dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Alena Šatrová.


Plzeňský kraj podpoří částečné náklady na pořízení projektu, a to až do 70 procent ceny. Maximální dotace na jeden projekt je 300.000 korun, řekla mluvčí. "Podpora může být poskytnuta pouze na zpracování předprojektové a projektové dokumentace, zejména dokumentace pro územní rozhodnutí, stavební povolení a studie proveditelnosti," zdůraznila.


O příspěvek na pořízení dokumentace k projektu mohou usilovat především podnikatelé. Peníze může kraj dát na zpracování dokumentace pro stavbu a rekonstrukci přístupových komunikací k podnikatelským objektům, rozvoj inženýrských sítí, budování a modernizaci vodovodů, kanalizací, sítí vysokého napětí, osvětlení či plynofikace. Kraj podpoří také projektovou dokumentaci na zlepšení infrastruktury pro cestovní ruch, například pro stavbu a rekonstrukci přístupových komunikací k turistickým objektům a kulturním památkám, vybudování parkovišť, odpočívadel, autobusových zastávek a podobně.


Cílem krajské aktivity je podle mluvčí zlepšení projekční připravenosti regionu na programy EU a podpora přípravy rozvoje infrastruktury pro podnikatelské aktivity. Program vyhlásí kraj 31. října, veškeré podmínky a tiskopis žádosti bude na krajských internetových stránkách http://www.kr-plzensky.cz. Žádosti budou zájemci zasílat do konce listopadu 2003.


Program Phare 2003 - část II. pro zlepšení úrovně infrastruktury spojené s podnikáním může přinést spolu se státním podílem až 41 milionů euro (1,2 miliardy korun), uvedla Šatrová. "Lze odhadovat, že do území Plzeňského kraje v případě rovnoměrného rozdělení finančních prostředků by bylo alokováno přibližně 93 milionu korun," uzavřela.

ČTK (Mgr. Olga Kalčíková)


   [zobrazeno (50), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08