Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 12 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/_head.php on line 13 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 17 Deprecated: Function split() is deprecated in /var/www/html/cab/jz/counter/counter.php on line 18 Šance pro jihozápad
 neděle 16.prosince 2018   přihlásit se   nápověda   

O nás!   Zpravodaj   Projekty   Rukověť starosty   Přehled subjektů   Spolup. sdružení   Komerční firmy   Kontakt   Odkazy  

home         Žeryk
Šance - Jednotlivé adresáře - levé menu

jz.cz

 Menu  

Rukověť starosty

Rukověť starosty
 Počet přístupů  

celkem přístupů: více o počtech přístupů...
 160161 
 Kontakt  

Šance pro jihozápad
Klenčí p. Č. 118
345 34 Klenčí pod Čerchovem

tel/fax: 379 794 511
mail:sance@jz.cz http:www.jz.cz

 Partneři  


Komerční banka, a.s.
Komerční banka a.s.


CompAct Bohemia s.r.o.
CompAct Bohemia s.r.o.


AgAkcent s.r.o.
AgAkcent s.r.o.Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Drůbežářský závod Klatovy a.s.Perri

 Doporučujeme  

    Rukověť starosty - Rukověť starostyIntranet veřejné správy

 Kategorie: Rukověť starosty - Rukověť starosty

datum: 29.4.2003
Ministerstvo informatiky vstupuje do další fáze projektu Intranet veřejné správy
Ministerstvo informatiky řídí a koordinuje realizaci projektu Intranet veřejné správy - jednotné komunikační sítě státní správy a samosprávy. Rozhodnutím vlády z roku 2001 byl poskytováním služeb jednotné infrastruktury pověřen Český Telecom. Počátkem roku 2003 podepsalo Ministerstvo informatiky s Českým Telecomem tzv. Základní prováděcí smlouvu a v těchto dnech začíná připojování jednotlivých úřadů veřejné správy do tzv. systému universálních přípojek.

Cílem Intranetu veřejné správy je na principu postupné integrace existujících rezortních sítí vytvořit a provozovat virtuální komunikační síť veřejné správy. Ta je nutnou podmínkou pro zajištění kvalitního a bezpečného propojení úřadů a elektronickou výměnu dat, které občanům umožní efektivnější vyřizování jejich úředních záležitostí. V první fázi projektu jsou subjekty veřejné správy propojovány do komunikační sítě s jednotnou cenovou a bezpečnostní politikou. V druhé fázi pak budou v rámci této sítě fungovat služby umožňující hladkou výměnu dat a jednoduchý a zabezpečený přístup k informačním zdrojům státu.

Rámcová smlouva uzavřená s Českým Telecomem zajišťuje stejnou kvalitu služeb za stejných podmínek všem subjektům veřejné správy. Ceny služeb jsou speciálně kalkulovány pro veřejnou správu jako celek, a jsou tak ekonomicky výhodné. Ministerstvo informatiky jako koordinátor garantuje obchodní, cenové, bezpečnostní a kvalitativní parametry projektu.

Přistoupení k Rámcové smlouvě dnes obcím umožní využívat služeb virtuální privátní sítě po celé České republice. V první řadě tak získají kvalitní a bezpečný přístup na internet včetně zabezpečené elektronické pošty veřejné správy a levnější hlasovou komunikaci, v budoucnu – v rámci druhé etapy projektu – pak připojení do Intranetu veřejné správy poskytující obcím bezpečný a jednoduchý přístup k centrálním informačním zdrojům státu.

Pro zájemce o zapojení do projektu z řad subjektů veřejné správy funguje bezplatná informační telefonní linka 800 20 21 22 a e-mail servisce@ct.cz. Pro příslušnou komunikaci s Ministerstvem informatiky lze použít e–mail posta@micr.cz s předmětem Intranet veřejné správy.

MI ČR (MI ČR)


   [zobrazeno (7), přeposláno (0), tisknuto (0)]

Šance - Intranet - pravé menu

jz.cz

 Doprava  
 Aktuality  
 Nepřehlédněte  
 Intranet "Šance"  
 (c) 2000-2018 Šance pro jihozápad aktualizace:  13.11.2008 10:03:08